فرم ارزیابی مدارک ویزای تحصیلی کانادا ویزای توریستی کانادا ویزای کار کانادا مهاجرت فامیلی به کانادا اقامت دائم کانادا مشاوره رسمی مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا با روش اسپانسرشیپ خانوادگی

مهاجرت به کانادا با روش اسپانسرشیپ خانوادگی

براي استفاده از روش اسپانسرشیپی خویشاوند و یا همسر، متقاضی مهاجرت به کانادا بايد يك خويشاوند نزديك در كانادا داشته باشد که این خویشاوند، فرد متقاضی را از لحاظ مالي حمايت كند . اين خويشاوند بايد دارای شهروندی كانادا سیتیزن و يا مقیم دائم کانادا باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز در این گروه جای می گیرند.


درصورتی که شما مقیم و یا شهروند کانادا بوده و بالای ۱۸ سال هستید درنتیجه می‌توانید افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورید و آنها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. اسپانسرشیپ کانادا در زمینه ویزاهای کلاس خانوادگی شامل موارد ذیل هستند:


- اسپانسرشیپ پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ
- اسپانسرشیپ همسر
- اسپانسر شیپ فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد)
- اسپانسرشیپ سایر افراد واجد شرایط


زمانی که هریک از این افراد که اسپانسر شوند، می توانند در کانادا زندگی، تحصیل و یا کار کنند و آن فرد اسپانسر کننده با امضای قرارداد یا (Undertaking) متعهد می شود تمام هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد اسپانسر شونده در مدت زمان مشخص تأمین کند. در قسمتی از این تعهدنامه شما ضمانت می کنید که فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک هزینه زندگی نخواهد کرد و اگر این کار را انجام دهد، شما ملزم به بازپرداخت آن به دولت خواهید بود. اگر در استان های غیر از کبک هستید قرارداد فوق را با IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا و اگر در استان کبک هستید با MIDI یا همان اداره مهاجرت استان کبک خواهید بست. قرارداد مجزایی نیز بین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده باید امضا شود تا دولت مطمئن گردد که طرفین مسئولیت های خود را خوب می دانند.

 

در صورتی که در یکی از شرایط زیر باشید، ممکن است نتوانید فرد جدیدی را اسپانسر کنید:

 

- در صورتی که قبلاً تعهدی داده اید و آن را انجام نداده باشید، نمی توانید فرد جدیدی را اسپانسر کنید.
- در صورتی که مرتکب جرمی شده باشید که مرتبط به اقوام و یا مرتبط با امور جنسی باشد و بسته به نوع جرم می تواند باعث شود که، شما نتوانید فرد دیگری را اسپانسر کنید.
- دیرکرد یا عدم پرداخت تعهدات و وامهای مهاجرتی.
- زندانی بودن.
- اعلام ورشکستگی مالی که هنوز خاتمه نیافته باشد.
- اگر شما به دلایلی به غیر از کارافتادگی درخواست کمک هزینه از دولت کرده باشید، مشکلی نخواهند داشت. منظور از کمک هزینه زندگی در اینجا همان welfare می‌باشد. یعنی اگر به غیر از welfare کمک هزینه ای از دولت گرفته باشید مشکلی در فایل اسپانسرشیپ ایجاد نخواهد کرد.
- همچنین اگر قبلاً فردی را اسپانسر کرده اید و او پس از ورود به کانادا از دولت درخواست کمک مالی کرده باشد، تا زمان تصفیه بدهی به دولت که دین شما محسوب می شود امکان اسپانسر کردن شخص جدیدی را نخواهید داشت.
هدف از اسپانسرشیب همزیستی همه ی اعضای یک خانواده می باشد. این برنامه به افراد مقیم و یا سیتیزن کانادا اجازه می دهد که همسر یا شریک زندگی خود را (کسی که بالای یک سال با او زندگی کرده است) را به کانادا بیاورند.
اداره مهاجرت باید شرایط فرد اسپانسر کننده، فرد اسپانسر شونده و راستی رابطه هر دو طرف را تأیید کند.

 


 

 

شرایط مورد نیاز برای اسپانسر کردن همسر

 

برای گرفتن ویزا در این روش باید فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده ثابت کنند که در یکی از این شرایط هستند:


- Spouse
- Common-law Partner
- Conjugal partner


همچنین کشور کانادا هر یک از سه حالت ذکر شده را برای هم جنس ها هم می‌پذیرد.


شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر کننده:


- ۱۸ سال تمام به بالا باشد.
- باید مقیم کانادا و یا سیتیزن باشد و در زمان اسپانسرشیپ در کانادا زندگی کند. در صورتی که اسپانسر در کانادا زندگی نمی کند، باید حتما در زمان صدور اقامت دائم برای اسپانسر شونده (در مورد همسر و فرزند) در کانادا زندگی کند.
- زندانی نبوده و ورشکسته نباشد و مرتکب جرم سنگین نشده باشد و همچنین نامه اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد.
- باید به مدت سه سال فرد اسپانسرکننده متعهد شود که تمام هزینه های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده را تأمین کند. این تعهد بدون قید و شرط می باشد.


شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر شونده:


- ۱۸ سال تمام به بالا داشته باشد.


شرایط مورد نیاز برای رابطه بین افراد:


باید اثبات کنید که در یکی از شرایط زیر هستند:

 

همسر:
بدین معنی است که دو نفر با هم رسمی ازدواج کرده اند. ازدواج های خارج از کانادا باید علاوه بر اینکه طبق قوانین کانادا معتبر باشند، طبق قوانین کشوری که در آن بوده اید نیز مورد تأیید بوده و سند مرتبط موجود باشد. ازدواج همجنس ها اگر در کانادا بوده باشد مورد قبول است ولی اگر در خارج از کانادا باشد مورد قبول نبوده و می‌توانند در قالب یکی از دو مدل روابطی که در زیر تشریح می کنیم قرار بگیرند.


Common-law partner:
باید افراد به مدت یکسال در کنار هم زندگی کرده باشند و از نظر عاطفی، اجتماعی، اقتصادی به هم وابسته باشند.


Conjugal partner:
این نوع رابطه می توانند بین مرد و زن و یا جنس های مشابه باشد. فرد اسپانسر کننده در صورتی جز این گروه محسوب می‌شود که:
طرفین به دلیل موجهی قادر نبوده اند که در کنار هم زندگی کنند (مانند دلایل مهاجرتی و یا مشکلات قانونی در محدودیت طلاق و یا عدم به رسمیت شناختن زندگی مشترک هم جنس ها در کشورهایی)
طرفین روابط وابستگی دو طرفه داشته و این رابطه حداقل یک سال ادامه داشته است و طرفین تعهد کامل مانند ازدواج و یا Common-law partner به هم دارند.


در چه مواردی اسپانسرشیپ ممنوع و غیر قابل قبول است؟


- یکی از زوجین زیر ۱۸ سال داشته باشد. اگر یکی یا هر دو زیر ۱۸ هستند باید صبر کنند تا ۱۸ ساله شوند.
- ازدواج واقعی نباشد و با هدف اسپانسر شدن یا اسپانسر کردن انجام شده باشد.
- در صورت جدایی پس از اسپانسرشیپ، فرد اسپانسر کننده به مدت ۳ سال و فرد اسپانسر شونده به مدت ۵ سال اجازه اسپانسر کردن فرد جدید را ندارند.
- ازدواج باید در کانادا و در کشور مبدأ مورد قبول و قانونی باشد. (در موارد خاص که نوعی از ازدواج در کشور مبدأ مورد قبول نباشد امکان اسپانسرشیپ وجود دارد) ( اگر ازدواج در کشور مبدأ مورد قبول باشد ولی در کانادا مورد قبول نباشد، برای اسپانسر کردن واجد شرایط نخواهد بود)
- ازدواج از راه دورProxy Marriage هم مورد قبول نیست. (به جز سربازان کانادایی)
- همسر و یا فرزند اعلام نشده در هنگام درخواست برای مهاجرت. اگر در هنگام شروع پرونده مهاجرت همسر و یا فرزند خود را در پرونده اعلام نکنید، هیچ وقت امکان اسپانسر کردن آن فرد را نخواهید داشت.
قوانین پس از اسپانسرشیپ همسر در کانادا
- فرد اسپانسر کننده تا ۳ سال پس از اخذ ویزای اقامت دائم از نظر مالی متعهد به ساپورت فرد اسپانسر شونده می باشد.
- فرد اسپانسرشده پس از اسپانسرشدن توسط همسر، خود تا ۵ سال امکان اسپانسر کردن همسردیگر (در صورت جدا شدن) را ندارد.


طبق قانون جدید اسپانسرشیپ همسر، فرد اسپانسر شده دیگر تعهدی به زندگی با فرد اسپانسر کننده پس از ورود و دریافت اقامت دائم ندارد. طبق قانون قبلی در صورتی که اسپانسر و اسپانسر شونده کمتر از دو سال زندگی کرده بودند و فرزند مشترکی هم نداشتند، اسپانسر شده می بایست حداقل دو سال پس از ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم با فرد اسپانسر کننده زندگی کند در غیر این صورت اقامت دائم او باطل می شود.


البته استثناهایی هم وجود داشت، مثلا وقتی اسپانسر شونده در معرض آزار و اذیت توسط اسپانسر کننده قرار گیرد.


تعلیق اسپانسرشیپ


فرد اسپانسر کننده مرتکب جرمی شود که تا ۱۰ سال زندان داشته باشد.
فرد اسپانسر کننده برای ورود به کانادا غیر قابل قبول شود.
فرد اسپانسر کننده در شرایطی قرار گیرد که شهروندی خود را از دست بدهد.
کنسل کردن اسپانسرشیپ همسر
امکان کنسل کردن اسپانسرشیپ همسر فقط در حالتی وجود دارد که فرد اسپانسر شونده کارت اقامت خود را دریافت نکرده باشد. در این حالت اسپانسر کننده می تواند از طریق تکمیل فرم آنلاین این درخواست را ارسال کند.
اگر پس از صدور اقامت دائم اسپانسرشیپ کنسل کند، فرد اسپانسر کننده باید به مدت ۳ سال تمام تعهدات داده شده را اجرا کند.

 


کار یا تحصیل فرد اسپانسرشونده:


فرد اسپانسر شونده در دوره ای که منتظر دریافت اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ است می تواند شرایط مهاجرتی خود را حفظ کند. اگر متقاضی از قبل ویزای تحصیل یا کار را داشته، ویزا او باطل نخواهد شد و میتواند تا پایان آن ویزا به طور قانونی به ادامه تحصیل یا کار بپردازد.

 


 

 

اسپانسرشیپ والدین


آخرین تغییرات اسپانسرشیپ پدر و مادر


در حال حاضر برای اسپانسرشیپ پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ، متقاضیان می بایست در سیستم انتظار ثبت نام کنند و با توجه به تعداد درخواست ها این تقاضا ممکن است سال ها طول بکشد. در سال 2017 اداره مهاجرت حداکثر تعداد پرونده ها برای بررسی در هر سال را از پنج هزار به ده هزار افزایش داد تا بتواند به یکی از اهداف های اداره مهاجرت کانادا که همزیستی کلیه اعضای خانواده است دست یابد. متقاضیان پس از دریافت دعوتنامه ۹۰ روز مهلت خواهند داشت که پرونده کامل اسپانسرشیپ را ارسال کنند. با توجه به تعداد بالای متقاضی، هر سال در کمتر از یک ماه تعداد تقاضا نامه ها ی اسپانسرشیپ به حد نصاب خود میرسد.


شرایط اسپانسر کننده


- باید فرزند و یا نوه فرد اسپانسر شونده باشید.
- بالای ۱۸ سال داشته باشید.
- به صورت مکتوب تعهد ساپورت مالی آنها را به مدت ۲۰ سال بدهید. (در صورت نیاز داشتن آنها به کمک هزینه، شما مسئول خواهید بود).
- حداقل درآمد را داشته باشید. این درآمد در سه سال منتهی به درخواست اسپانسرشیپ سنجیده می شود. درآمد زوج می تواند با هم جمع زده شود.
شرایط اسپانسر شونده
- پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ فرد اسپانسر کننده باشید.
- حق ورود به کانادا را به عنوان بازدید کننده داشته باشید.
- سند مبنی بر خرید بیمه درمانی به مدت یک سال در کانادا را ارائه دهید.
- تست پزشکی اداره مهاجرت را بدهید.


لطفا دقت کنید که تعهدی که شما امضا می کنید بدون قید و شرط بوده و در صورت وجود هر گونه مشکلی شما مسئول خواهید بود. اگر زوج ها با هم تعهد نامه را امضا کرده اند و پس از آمدن والدین از هم جدا شوند و همچنان هر دو آنها نسبت به بندهای تعهد نامه متعهد هستند. اگر هر کدام از افراد اسپانسر کننده قصد دارند که پرونده اسپانسرشیپی را بازپس بگیرند باید پیش از صدور اقامت دائم اقدام کنند. لازم به ذکر است پس از صدور اقامت دائم برای اسپانسر شونده، قرار داد Undertaking به هیچ وجه قابل لغو نمی باشد و تعهدات شخص یا اشخاص اسپانسر کننده تا انتهای دوره قرارداد به قوت خود باقی خواهد ماند.


چه افرادی امکان اسپانسر کردن والدین را ندارند:


- افرادی که به دولت بدهی دارند.
- افرادی که از دولت کمک هزینه ‌ می گیرند و ناتوان جسمی نمی باشند.
- افرادی که بر علیه یکی از اقوام درجه یک خود جرم جدی را مرتکب شده باشند.
- در زندان باشند تا حکم تعقیب علیه آنها صادر شده باشد.

 


 


ویزای اسپانسر شیپ دیگر اعضای خانواده و یا خویشاوندان


شما می توانید در صورتی داشتن حداقل 18 سال و زندگی در کانادا بعنوان شهروند و یا مقیم دائم ، برای دیگر خویشاوندان خود از قبیل :خواهر،برادر،برادرزاده،خواهرزاده و غیره تحت شرایط زیر،از طریق اسپانسرشیپ فامیلی کلاس برای اخذ اقامت دائم اقدام برای آنها اقدام نمایید. دریافت اقامت دائم برای افراد فوق از دو روش زیر امکانپذیر می باشد.


شرایط اسپانسر شیپ خویشاوندان بدون سرپرست (یتیم)


شما می توانید از این روش برای بستگان زیر جهت ویزای خویشاوندی و اخذ اقامت دائم کانادا برای آنها اقدام نمایید.
- برادر و خواهر
- برادرزاده و خواهر زاده
- نوه
در این روش افرادیکه برای آنهااسپانسر می شوید باید هیچگونه سرپرستی نداشته ،زیر 18 سال سن و بدون همسر باشند.
شرایط اسپانسر شیپ دیگر بستگان
شما می توانید از این روش برای دیگر بستگان خود که در هر سنی هستند، جهت ویزا خویشاوندی و اخذ اقامت دائم برای آنها اقدام نمایید.
شرط لازم برای این روش این است که هیچ یک از خویشاوندان زیر در قید حیات و یا شهروند و مقیم دائم کانادا نباشند:
- همسر
- فرزند پسر، فرزند دختر
- والدین پدر و مادر
- مادر بزرگ و پدر بزرگ
- یرادر و خواهر
- خواهر زاده و برادر زاده
- عمه ، خاله ، دایی و عمو


در صورتی فردی که می خواهید اسپانسر او شوید همسر و فرزندی دارد این برنامه مهاجرتی شامل آنها نیز می شود.

دسترسی سریع

روش های مهاجرت به کانادا

تماس با شرکت مهاجرتی بهپور

شماره تماس ایران: ۴۲۳۲-۹۵۶-۰۹۱۲   -   ۸۶۰۸۱۸۶۴-۰۲۱

شماره تماس کانادا: 9600-906-647-001

ایمیل: Info@behpourimmigration.com

طراحی سایت : وبساز

©Copyright Behpour Immigration Associate Inc. 2018.

All rights reserved

معرفی ما مهاجرت به کانادا خدمات مهاجرتی کانادا مهاجرت به اروپا سوالات متداول در رابطه با مهاجرت به کانادا گالری عکس
Instagram Facebook Twitter Telegram Linkedin Aparat